4 thoughts on “Gdzie wolno latać?

  1. Zawsze mnie to dziwiło, że w krajowych przepisach jest mowa o portach morskich, elektrowniach czy ujęciach wody, ale nie ma ani słowa o zakazie lotów nad więzieniami i aresztami.

    1. Te pierwsze trzy może nie dziwią, ale skoro porty morskie są chronione choćby właśnie ze względu na strefy cłowe i możliwość przemytu, to właśnie z tego powodu powinny być też jasno zakazane więzienia i areszty. Wiadomo, że na mocy innych przepisów straż widząc drona przelatującego nad takim obiektem, może użyć broni do zestrzelenia a pilot, który niechcący podleci za blisko może mieć poważne kłopoty przy udowadnianiu swojej niewinności. Więc wiadomo lepiej tego nie robić. Natomiast ULC i PAŻP chyba założyli, że każdy zakład karny zwróci się do nich o ustanowienie strefy, a zakłady nie mają zapewne ani o tym wiedzy, ani ochoty tego robić, skoro i tak mogą interweniować. W Polsce jeszcze za mało było spektakularnych i nielegalnych czynów z użyciem dronów w systemie penitencjarnym.

  2. Znalazłam Twojego bloga i chociaż nie mówię po polsku, jest bardzo łatwy do przetłumaczenia, przede wszystkim wielkie dzięki. Próbuję użyć aplikacji Drone Radar, ale naprawdę nie pozwala mi ona używać jej właściwie. Miło jest widzieć inne korki, ale kiedy próbuję wypełnić mój lot, pojawia się błąd. Następnie wszedłem na stronę PansaUTM, aby uzyskać więcej informacji. Poszedłem się zarejestrować, ale nigdy nie otrzymałem e-maila weryfikacyjnego, zajrzałem do skrzynki ze spamem, ale nic. Potem wysłałem tysiąc razy e-maile na adres info@pansa.pl, ale w ogóle nie otrzymałem odpowiedzi. Naprawdę nie wiem, co robić. Mam licencję i numer certyfikatu w polsce, ale nie ma sposobu, aby aplikacja działała inaczej niż na iPhonie lub na stronie safari, ponieważ wymaga to ode mnie weryfikacji adresu e-mail. Czy macie jakieś inne pomysły co mogę zrobić?

    Wielkie dzięki i najlepsze życzenia.

    I found your blog and although I dont speak polish is very easy to translate thanks a lot first of all. I been trying to use the Drone Radar App but is really not allowing me to use it properly. Its nice to see other trafics but when I try to fill my flight is giving me an error. Then I went to the website of PansaUTM to get more info. I went to register but never got the verification email, I did look in the spam in box but nothing. Then I did email like a thousand times info@pansa.pl but no answer at all. I really dont know what to do I got a license and a certificator number in poland but there is like no way to get the app to work not in the iphone or in the safari website as is requiring me to verify the email. Do you have any other ideas what I can do?

    Thanks a lot and best wishes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *